Herbaty Rooibos

Herbaty rooibos wyróżniają się łagodnym, lekko słodkawym smakiem oraz piękną bursztynową barwą. Rooibos, czyli herbata z czerwonokrzewu wywodzi się z Republiki Południowej Afryki. W Europie znana jest od początku XIX wieku i wtedy też od razu zaczęto doceniać jej smak. Czerwona herbata rooibos posiada wiele właściwości leczniczych. Jako, że jest bogata w antyoksydanty to doskonale radzi sobie ze zwalczaniem wolnych rodników, zabezpieczając białka komórek w organizmie ludzkim. Daje to gwarancję opóźnienia procesów starzenia. Zaleca się spożywać napar z rooibos wieczorem, ponieważ herbata łagodzi stres, napięcia nerwowe, a także obniża ciśnienie krwi. Dlatego umożliwia szybsze zaśnięcie. Osoby mające trudności z zasypianiem powinny pić filiżankę herbaty dziennie, w porze wieczornej. To pomoże poprawić ich jakość snu. Herbata z czerwonokrzewu bardzo dobrze wpływa również na układ krwionośny, stabilizując pracę serca. Wywar powinny też spożywać osoby zmagające się z cukrzycą typu II. Wyrównuje on poziom cukru we krwi, a także nie dopuszcza do gwałtownych skoków glukozy. Herbata rooibos wspomaga regenerację wątroby, obniża ryzyko powstawania chorób nowotworowych oraz jest pomocna w leczeniu chorób skórnych. W dodatku, przynosi ulgę osobom zmagającym się z chorobami układu oddechowego. Spożywanie rooibos zaleca się kobietom w ciąży, gdyż posiada wiele żelaza i zapobiega pojawianiu się mdłości. Oznacza to, że jej korzystne działanie dla organizmu jest wszechstronne.

Jak parzyć herbatę rooibos?
Ciekawostki na temat herbaty z czerwonokrzewu

HOKUS POKUS - herbata rooibos

HOKUS POKUS Czytając skład tej mieszanki można pomyśleć, że to jeden z przepisów jakiej...
5
15.00zł 40g

ZIMOWY SAD - herbata rooibos

ZIMOWY SAD Aksamitny, zmysłowy i kojący zielony rooibos, a do tego cała masa owoców. Za...
5
20.00zł 40g

ELDORADO - herbata rooibos

ELDORADO Minimalista dostanie tutaj zawrotu głowy. Propozycja dla osób chcących mieć ws...
5
20.00zł 40g

Jak parzyć herbatę rooibos?

Herbatę rooibos należy zaparzać od około 4 do 6 minut, w temperaturze około 95 stopni Celsjusza. Herbaciane liście dobrze będzie zaparzać przy użyciu papierowego filtra, wtedy nie przejdą do środka. Uzyskana z czerwonokrzewu herbata nie zawiera kofeiny, dlatego mogą ją spożywać również dzieci. Napar można pić na wiele sposobów: na ciepło, na zimno, z miodem, z cukrem bądź z dodatkiem soków owocowych. W naszym sklepie znaleźć można herbaty rooibos: Eldorado, Hokus Pokus i Zimowy Sad. Nadają się do spożywania o dowolnej porze dnia i roku. Są bardzo smaczne, z uwagi na dodatki: mango, marchewkę, płatki róży, czarne porzeczki, wiśnie, jagody, truskawki, papaję, czy ekstrakt z herbaty kombucza.

Ciekawostki na temat herbaty z czerwonokrzewu

Ciekawostką jest to, że rooibos jest tak naprawdę krzewem, niemającym wiele wspólnego z herbatą, poza samym sposobem zaparzania. Powstaje z liści krzewu, które po ususzeniu tnie się na drobne kawałki. Napar w kolorze słomkowym ma oryginalny, miodowy smak. Jest łagodny w smaku, ze względu na to, że nie zawiera garbników.