Herbaty Czerwone

Herbaty czerwone przede wszystkim doceniane są za przyjemny, intensywny i słodki smak. Mają one również właściwości lecznicze i odchudzające. Osoby, które dbają o sylwetkę, a na dodatek zależy im na dobrym samopoczuciu docenią to, co ma im do zaoferowania czerwona herbata liściasta.

Wiele osób uważa, że czerwona herbata jest najbardziej aromatycznym napojem na świecie. Wśród wielu zalet spożywania tego naparu wyróżnia się zwłaszcza: przyspieszenie procesów trawienia, wspomagające działanie w zwalczaniu infekcji, zmniejszenie poczucia zmęczenia. Poza tym,  herbata czerwona przynosi wiele korzyści dla ciała i ducha. Napar warto wypić po posiłku, gdyż pobudza wytwarzanie soków trawiennych oraz stymuluje prawidłową pracę jelit. To z kolei sprzyja spalaniu zbędnych kalorii. Czerwona herbata działa również korzystnie na pracę mózgu, ponieważ wspomaga zapamiętywanie i proces koncentracji. Dlatego, osoby pracujące umysłowo oraz uczące się powinny regularnie spożywać ten wysublimowany napój. Czerwona herbata redukuje ilość wolnych rodników. Ma to znaczenie dla obniżenia poziomu stresu. Jest to związane z opóźnieniem starzenia się komórek, w związku z czym osoby regularnie spożywające czerwoną herbatę mogą na dłużej zachować młody wygląd skóry. Pośród innych właściwości należy wymienić: działanie normalizujące na ciśnienie krwi, działanie przeciwzapalne, a także wspomagające w walce z próchnicą. Napar z czerwonej herbaty warto spożywać w trakcie przeziębienia, ponieważ skutecznie eliminuje ona bakterie i wirusy z organizmu. Jest to herbata moczopędna, usuwająca nadmiar wody z organizmu.

Czerwoną herbatę określa się jako herbatę Pu – erh, półfermentowaną. W procesie produkcji jej liście poddawane są lekkiej fermentacji aż do momentu, gdy nie przyjmą lekko czerwonego koloru. Herbata Pu – erh zawiera tę samą kofeinę co kawa, lecz jej działanie jest odmienne. Kofeina z kawy szybko się wchłania, natomiast ta zawarta w czerwonej herbacie przyswajana jest o wiele wolniej. Zapewnia wobec tego łagodne orzeźwienie i działa dłużej.

W naszym sklepie można znaleźć czerwone herbaty różnych rodzajów. Są to herbaty Pu – erh, Oolong oraz rooibos: Egzotyczne Odchudzenie, Truskawkowa Dieta, Czuły Barbarzyńca, Mleczna Gwiazda, Od – Nova, Uwodziciel oraz Fitness. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie rodzaj herbaty, który dopasuje do swoich kubków smakowych. Wiemy, że herbata czerwona cieszy się dużym uznaniem ze względu na liczne właściwości, korzystne dla funkcjonowania całego organizmu.

EGZOTYCZNE ODCHUDZENIE - herbata oolong

EGZOTYCZNE ODCHUDZENIE Nasz ulubiony morderca tłuszczu w towarzystwie egzotycznych doda...
5
25.00zł 40g

TRUSKAWKOWA DIETA - herbata pu-erh

TRUSKAWKOWA DIETA Ta herbata jest niesamowita! Nie dość, że to czerwony Pu Erh, czyl...
5
20.00zł 40g

CZUŁY BARBARZYŃCA - herbata oolong

CZUŁY BARBARZYŃCA Odwiecznie poszukiwany ideał! Balansuje pomiędzy słodyczą migdałów...
5
20.00zł 40g

MLECZNA GWIAZDA - herbata oolong

MLECZNA GWIAZDA Dla tej gwiazdy trzeba przygotować specjalne miejsce. Najlepiej łatwo d...
5
30.00zł 40g

OD-NOVA - herbata oolong

  OD-NOVA to morderca tłuszczu połączony z leczniczą mocą ŻEŃ-SZENIA. Herba...
0
25.00zł 40g

UWODZICIEL- herbata pu-erh i rooibos

UWODZICIEL Zaczyna wręcz niewinnie nawiązując z Tobą pierwszy kontakt i kusząc Cię swym...
0
20.00zł 40g

FITNESS - herbata pu-erh

  FITNESS to dobroczynne połączenie czerwonej herbaty Pu-erh z mocą Yerba Mate...
0
20.00zł 40g