Herbaty białe

Herbaty białe to herbaty uchodzące za szlachetne. Ich jasna, słomkowa barwa, a także delikatny i subtelny smak przypadają do gustu wielbicielom wysublimowanych naparów. Do produkcji białej herbaty wykorzystuje się wyłącznie najcenniejsze części gałązek krzewów herbacianych. Są to najmłodsze, najmniejsze listki wraz z pąkami. Czas produkcji białej herbaty jest dosyć długi i właśnie dlatego jej smak jest tak intensywny. Białe herbaty produkuje się wyłącznie z kilku odmian krzewów herbacianych, jakie uprawia się w chińskiej prowincji Fujian.

Napar z białej herbaty wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych, ze względu na to, że jest herbatą najmniej przetworzoną. Każda biała herbata liściasta zachowuje maksimum właściwości ze świeżych herbacianych liści. Picie naparu „szlachetnej herbaty” zaleca się osobom walczącym z otyłością. Reguluje ona bowiem gromadzenie się tłuszczów. Dodatkowo, przeciwdziała występowaniu wielu chorób, ponieważ jest bogata w witaminy, polifenole i flawonoidy. Tego typu przeciwutleniacze chronią organizm przed chorobami układu krwionośnego oraz przed nowotworami. Filiżanka białej herbaty okazuje się też dobrym sposobem na walkę z przeziębieniem. Napar działa również dobrze na stan skórny oraz poprawne funkcjonowanie układu kostnego i krwionośnego.

Biała herbata zalicza się do herbat delikatnych, co oznacza, że należy ją parzyć ostrożnie. Nie należy zalewać jej wrzątkiem, tylko używać wody przestudzonej, od 65 do 80 stopni Celsjusza. Proces parzenia powinien trwać nie więcej niż 3 minuty. Herbatę białą, podobnie jak herbatę zieloną można parzyć dwukrotnie, pamiętając jednak o tym, aby kolejne zaparzenia wydłużać.  Koneserów herbat zapraszamy do zapoznania się ze smakami takimi jak: Le Przepych, Muuu Tan Morning, Złoty Środek, OM (MMM…), Zielona Miss, Smak Prowansji, Sen Nocy Letniej oraz Szlachetny Pai Mu Tan.

Herbaty białe, jakie oferuje nasz sklep występują w wielu odmianach, komponując się idealnie z dodatkami owocowymi, ziołowymi i kwiatowymi.

LE PRZÉPYCH - herbata biała

LE PRZÉPYCH  To, co się tutaj dzieje to istne szaleństwo! Epickość tej mieszanki t...
0
20.00zł 40g

MUUU TAN MORNING - herbata biała

MUUU TAN MORNING Prawdziwa poranna rozkosz i to na bogato! W tym zestawie rządzi Pai...
5
20.00zł 40g

ZŁOTY ŚRODEK - herbata żółta

ZŁOTY ŚRODEK Wyjątkowo od rana proponujemy herbatę pomagającą osiągnąć równowagę wewnęt...
0
30.00zł 40g

OM (MMM…) - herbata biała i zielona

OM (MMM...) Hinduska święta sylaba, uniwersalny środek do duchowego celu i przeprawa pr...
0
20.00zł 40g

SMAK PROWANSJI - herbata biała

SMAK PROWANSJI Nigdy nie byliśmy, ale znamy kogoś kto był. Opowiadał o zapachu lawendy,...
3
20.00zł 40g

SEN NOCY LETNIEJ - herbata biała

SEN NOCY LETNIEJ Zaparz filiżankę tej herbaty najbliższej Ci osobie i powiedz:  ...
5
20.00zł 40g

SZLACHETNY PAI MU TAN - herbata biała

SZLACHETNY PAI MU TAN Delikatny, łagodny smak i urzekający kwiatowy aromat. Taki jes...
0
25.00zł 40g

KWITNĄCY SKARB - herbata biała, kwitnąca

KWITNĄCY SKARB Widowiskowa biała herbata z dodatkiem Lichee, zwanego  kwiatem &nb...
0
6.00zł 7g